501 602 037 biuro@enkam.pl

Uzyskaj dofinansowanie do montażu

instalacji fotowoltaicznej lub pompy ciepła

z Enkam Wrocław

Koszt zakupu i montażu instalacji fotowoltaicznej lub pompy ciepła można obniżyć dzięki różnego rodzaju dofinansowaniom i dopłatom. W Enkam pomożemy w wyborze najbardziej dopasowanego do Twoich potrzeb programu dofinansowania. Weźmiemy pod uwagę rodzaj planowanej instalacji, sprawdzimy czy spełnione są wszystkie warunki, wypełnimy potrzebne dokumenty i złożymy je za Ciebie.

Program Mój Prąd

„Mój Prąd” v. 5.0

22.04.2023 r. uruchomiono piątą odsłonę programu Mój Prąd, a wraz z nią, oprócz dofinansowania na fotowoltaikę – obowiązkowego elementu, aby ubiegać się o dofinansowanie na inne komponenty, pojawiły się dotacje na pompy ciepła i kolektory słoneczne.

Wysokość dofinansowania przewidziana w piątej edycji programu „Mój Prąd”:

    • przy wsparciu tylko do paneli fotowoltaicznych maksymalna dotacja wyniesie do 6 tys. zł;
    • jeżeli jednak Wnioskodawca zdecyduje się na kilka elementów systemu, dotacja do paneli PV wzrośnie do 7 tys. zł;
    • przy realizacji inwestycji obejmującej swoim zakresem mikroinstalację fotowoltaiczną wraz z pompą ciepła to w zależności od jej rodzaju dofinansowanie dodatkowo wzrośnie o kwotę od 4,4 tys. zł do aż 28,5 tys. zł;
    • przy poszerzeniu inwestycji o magazyn ciepła, otrzymamy dodatkowo do 5 tys. zł;
    • o magazyn energii – do 16 tys. zł;
    • o kolektory słoneczne do 3,5 tys. zł;
    • a wybierając system zarządzania energią w domu, tzw. EMS (energy management system) – dodatkowo otrzymamy do 3 tys. zł.

WAŻNE

We wszystkich wskazanych przedsięwzięciach intensywność dofinansowania wynosi do 50% kosztów kwalifikowanych, a zakres kwalifikowalności kosztów obowiązuje od dnia 01.02.2020 r.

Dla wnioskodawców, którzy złożyli już wniosek tylko na mikroinstalacje PV będzie możliwość złożenia uzupełniającego wniosku o dofinansowanie na dodatkowe elementy zwiększające autokonsumpcję energii elektrycznej bez konieczności wycofywania wniosku już złożonego.

Program skierowano do prosumentów, którzy na dzień składania wniosku posiadają przyłączoną mikroinstalację fotowoltaiczną o mocy od 2 kWh do 10 kWh i rozliczają się za wyprodukowaną energię elektryczną w systemie net – billing.

Rozszerzenie programu o kolejne elementy ma na celu wzrost autokonsumpcji energii elektrycznej w miejscu jej wytworzenia, który został zapoczątkowany w poprzedniej edycji programu.

Dotychczasowi prosumenci również mogą skorzystać z dotacji w ramach najnowszej edycji Programu korzystając tym samym z przygotowanej najnowszej oferty finansowej. Warunkiem jest jednak przejście/ rozliczanie się w systemie net-billing, zakończenie inwestycji przed dniem złożenia wniosku i poniesienie wydatków nie wcześniej niż 01.02.2020 r.

Nabór wniosków odbywa się w trybie ciągłym począwszy od 22 kwietnia 2023 r. i będzie trwał do 22 grudnia 2023 r. lub do wyczerpania się środków.

Program Moje Ciepło

Program kierowany jest do właścicieli nowo powstałych budynków jednorodzinnych. Ma na celu ograniczenie niskiej emisji powstającej w wyniku ogrzewania domów jednorodzinnych nieefektywnymi źródłami ciepła, takimi jak paliwa kopalne, oraz doprowadzenie do wzrostu udziału OZE     w finalnym zużyciu energii oraz propagowanie odnawialnych źródeł energii.

Dofinansowanie na zakup i montaż pompy ciepła typu powietrze-woda wykorzystywanej do celów ogrzewania lub ogrzewania i ciepłej wody użytkowej (CWU) wynosi 7 000 zł (do 30% kosztów kwalifikowanych i 45% jeśli jesteś posiadaczem karty Dużej Rodziny).

Program Czyste Powietrze

3 stycznia 2023 roku ruszyła nowa edycja programu programu Czyste Powietrze ze zwiększonymi progami dochodowymi oraz kwotami dofinansowania.

Możliwe jest uzyskanie dofinansowania na wymianę starych i nieefektywnych źródeł ciepła na paliwo stałe w budynkach jednorodzinnych na nowoczesne źródła ciepła spełniające najwyższe normy np. pompy ciepła oraz na termomodernizację budynku.

Wysokość dofinansowania wynosi:

 • do 66 000 zł przy rocznym dochodzie do 135 000 zł
 • do 99 000 zł przy dochodzie:

– w gospodarstwie jednoosobowym 2 651 zł/m-c,

– w gospodarstwie wieloosobowym 1 894 zł/m-c,

 • do 135 000 zł przy dochodzie:

– w gospodarstwie jednoosobowym 1 526 zł/m-c

– w gospodarstwie wieloosobowym 1 090 zł/m-c

Dodatkowo, od pozostałych kosztów inwestycji można odliczyć podatek dochodowy, korzystając z ulgi termomodernizacyjnej. Pozwala to zaoszczędzić kolejne 18-19% z poniesionych kosztów.

Enkam pomaga Klientom przygotować wniosek oraz zebrać niezbędne dokumenty.

Preferencyjne warunki kredytu

Wiemy, że OZE dla przeciętnego konsumenta wiążą się ze sporymi wydatkami – dlatego przygotowaliśmy dla naszych Klientów także możliwość uzyskania kredytu w atrakcyjnych warunkach.

Posiadamy umowę z bankiem BNP Paribas na sprzedaż ratalną. Przygotowaniem i obsługą zajmuje się nasza firma, a Klient podpisuje umowę elektroniczną. Koszty kredytu i oprocentowanie są bardzo korzystne:

 • miesięczny koszt kredytu to 0,3% z całości udzielonego kredytu przy kredycie do 5 lat
 • przy kredycie na okres 5-10 lat miesięczny koszt kredytu wynosi 0,35%.

W rezultacie przy kredycie pięcioletnim RRSO wynosi 6,82%, a przy kredycie dziesięcioletnim – 7,63%.

Dowiedz się więcej o dostępnych opcjach finansowania instalacji fotowoltaicznej

Skontaktuj się z nami i poznaj nasze rozwiązania, dzięki którym nie tylko skorzystasz z możliwości, jakie dają odnawialne źródła energii, ale także zaoszczędzisz tysiące złotych.
Wyślij wiadomośćZadzwoń teraz

Enkam Kamil Strumiński
ul. Bolesława Krzywoustego 82-86,
51-166 Wrocław
501 602 037
biuro@enkam.pl