501 602 037 biuro@enkam.pl

Uzyskaj dofinansowanie do montażu instalacji fotowoltaicznej
z Enkam Wrocław

Koszt przygotowania instalacji fotowoltaicznej to kwestia, która już na samym początku zniechęca niektórych w decyzji o przejściu na bardziej opłacalne rozwiązania energetyczne. Niesłusznie, ponieważ walory odnawialnych źródeł energii doceniają nie tylko ich użytkownicy, ale i instytucje publiczne. Pomagamy naszym Klientom uzyskać dostępne dofinansowania. Sami także dbamy o zapewnienie korzystnych warunków finansowych na pokrycie kosztów wykonania instalacji fotowoltaicznej.

 

Dofinansowanie do instalacji fotowoltaicznej

Dla osób biorących udział w rządowym programie Mój Prąd możliwe jest uzyskanie jednorazowego dofinansowania do 5000 zł na potrzeby kosztów montażu instalacji fotowoltaicznej. Enkam pomaga Klientom przygotować wniosek oraz zebrać niezbędne dokumenty.

Od pozostałych kosztów inwestycji można odliczyć podatek dochodowy, korzystając z ulgi termomodernizacyjnej. Pozwala to zaoszczędzić kolejne 18-19% z poniesionych kosztów

Niektóre gminy posiadają także własne programy wspierania osób, które decydują się na OZE – w takim przypadku również zapewniamy doradztwo i wsparcie od strony technicznej:

  • zebranie dokumentów
  • doradztwo techniczne
  • dobranie urządzeń tak, aby spełniały kryteria uzyskania dotacji.

Dla osób, które stawiają na proekologiczne rozwiązania dobrym wyborem może okazać się również rządowy program Czyste Powietrze. Z jego środków można sfinansować montaż instalacji fotowoltaicznej przy jednoczesnej wymianie pieca na pompę ciepła. Wówczas możliwe jest uzyskanie dotacji w wysokości nawet do 30 000 zł.

Preferencyjne warunki kredytu

Wiemy, że OZE dla przeciętnego konsumenta wiążą się ze sporymi wydatkami – dlatego przygotowaliśmy dla naszych Klientów także możliwość uzyskania kredytu w atrakcyjnych warunkach.

Posiadamy umowę z bankiem BNP Paribas na sprzedaż ratalną. Przygotowaniem i obsługą zajmuje się nasza firma, a Klient podpisuje umowę elektroniczną. Koszty kredytu i oprocentowanie są bardzo korzystne:

  • miesięczny koszt kredytu to 0,3% z całości udzielonego kredytu przy kredycie do 5 lat
  • przy kredycie na okres 5-10 lat miesięczny koszt kredytu wynosi 0,35%.

W rezultacie przy kredycie pięcioletnim RRSO wynosi 6,82%, a przy kredycie dziesięcioletnim – 7,63%.

Dowiedz się więcej o dostępnych opcjach finansowania instalacji fotowoltaicznej

Skontaktuj się z nami i poznaj nasze rozwiązania, dzięki którym nie tylko skorzystasz z możliwości, jakie dają odnawialne źródła energii, ale także zaoszczędzisz tysiące złotych.
Wyślij wiadomośćZadzwoń teraz

Enkam Kamil Strumiński
ul. Bolesława Krzywoustego 82-86,
51-166 Wrocław
501 602 037
biuro@enkam.pl