501 602 037 biuro@enkam.pl

Systemy fotowoltaiczne – Enkam Wrocław

Instalacja fotowoltaiczna

Na początek warto odpowiedzień na pytanie, czym są instalacje fotowoltaiczne? Wiele osób mylnie nazywa tak solary, których zadaniem jest ogrzewanie wody dla domowego użytku. Jednak instalacja ta, zwana w skrócie PV, od angielskiego photovoltaics, może przynieść znacznie więcej korzyści, zarówno dla gospodarstwa domowego, jak i dla firm czy jednostek samorządu terytorialnego.

Panele fotowoltaiczne zamontowane na dachu – najlepiej skierowanym na południe – nachylone są pod kątem ok. 35 stopni. To pozwala maksymalnie wykorzystać naturalne promieniowanie słoneczne. Znajdujące się w nich ogniwa fotowoltaiczne stanowią małą elektrownię słoneczną, która dostarcza prąd. Energia pozyskana w ten sposób może ogrzewać wodę, ale także zasilać urządzenia czy instalacje, z jakich korzysta się w danym budynku.

W skład instalacji fotowoltaicznej, oprócz modułów PV, wchodzi także inwerter, którego zadaniem jest zamiana pozyskanego prądu stałego w prąd zmienny. Inwerter, czyli inaczej falownik, oraz panele wybiera Klient.

W Enkam Wrocław służymy swoim doradztwem, by wybór ten uwzględniał potrzeby użytkownika oraz warunki miejsca. Pomagamy w doborze pozostałych części instalacji fotowoltaicznej, czyli okablowania, uchwytów, zabezpieczeń.

EnKam Wrocław to:

  • projekty dostosowane do zapotrzebowania energetycznego, jakie sygnalizuje Klient, oraz do warunków miejsca
  • bezpieczny montaż paneli fotowoltaicznych wykonany przez specjalistów posiadających odpowiednie uprawnienia
  • uruchomienie instalacji
  • obsługa serwisowa w razie zgłaszanych problemów.

Co zyskasz, wybierając instalacje fotowoltaiczne w EnKam Wrocław?

do tego czasu zwrócą się koszty inwestycji

tyle zaoszczędzisz w ciągu 25 lat okresu gwarancji

%

część kosztów instalacji możesz odpisać w rozliczeniu PIT

instalacje fotowoltaiczne Wrocław

Odnawialne źródła energii mają wiele zalet – są przede wszystkim przyjazne środowisku, nie przyczyniają się do nadmiernej eksploatacji zasobów. Pozwalają także na prowadzenie działań sprzyjających zrównoważonemu rozwojowi. Pozyskiwanie energii elektrycznej dzięki wykorzystaniu sił słońca, wiatru czy wody daje szanse na rozwój całego sektora energetyki. Dzieje się tak dzięki tzw. energetyce prosumenckiej.

Czym jest energetyka prosumencka?

Prosument, czyli producent i konsument jednocześnie – takim złożeniem określa się m.in. osoby, które dzięki posiadaniu instalacji fotowoltaicznej nie tylko korzystają z energii uzyskanej w przyjaznym dla środowiska procesie, ale również dostarczają tę energię na rynek.

Jest to rozwiązanie szczególnie potrzebne na terenach mniej rozwiniętych technologicznie, słabiej zurbanizowanych, dla zrównoważonego rozwoju polskiej energetyki.

Jak to się dzieje? To proste – wiele gospodarstw domowych posiadających panele fotowoltaiczne produkuje energię elektryczną z nadwyżką w stosunku do swoich potrzeb – szczególnie w okresie letnim, kiedy nasłonecznienie jest większe. Nadwyżkę energii można odebrać w danym roku rozliczeniowym w wysokości 80% lub 70%. Dzięki temu za każdą nadprodukowaną kilowatogodzinę można odzyskać 0,8 lub 0,7 kWh.

Niewykorzystany nadmiar energii elektrycznej wyprodukowanej przez instalację przepada – dlatego tak ważne jest, by cała instalacja była jak najlepiej dobrana do realnego zapotrzebowania energetycznego Klienta. Zadaniem firmy EnKam Wrocław jest odpowiednie wymiarowanie instalacji, aby nie narażać Klienta na straty.

Uzyskaj dofinansowanie do instalacji fotowoltaicznej i rozwijaj polską energetykę prosumencką

EnKam Wrocław wspiera Klientów w procesie uzyskania dotacji z rządowych lub regionalnych programów, tak by zmniejszyć koszty montażu instalacji fotowoltaicznej. Oferujemy również atrakcyjne warunki spłat ratalnych.

Kiedy potrzebna nam instalacja fotowoltaiczna? Jakie wymagania stwarza? Ile kosztuje jej wykonanie?

Poznaj odpowiedzi na te i inne pytania, jakie często zadają nam Klienci. Dowiedz się, jak najlepiej wykorzystać energię otrzymaną dzięki panelom fotowoltaicznym.

Montaż paneli fotowoltaicznych

Enkam działa na terenie całej Polski, oferując projekt instalacji i montaż paneli fotowoltaicznych.

Dowiedz się, jak ta inwestycja może wpłynąć na Twój portfel. Oferujemy możliwość spłaty kosztów w ratach. Koszt inwestycji zwraca się już po siedmiu latach – a kolejne lata przynoszą oszczędność w postaci niższych rachunków za energię. Montaż paneli fotowoltaicznych wykonujemy na podstawie realnych potrzeb Klienta. Działamy na terenie całego kraju.
Skontaktuj się z nami i umów się na spotkanie!

Wyślij wiadomośćZadzwoń teraz

Czy opłaca się ogrzewać dom prądem z instalacji fotowoltaicznej?

Wielu klientów rozważa instalację paneli fotowoltaicznych nie tylko ze względu na pokrycie zapotrzebowania elektrycznego urządzeń typu oświetlenie, lodówka, pralka, RTV itp. Wiele osób przekonało się do skuteczności tego rozwiązania również przy ogrzewaniu pompą ciepła.

Jeszcze kilka lat temu często słyszeliśmy o solarach, czyli zupełnie innej technologii, która ogrzewa wodę użytkową bądź grzewczą w domu. Ta technologia nie sprawdziła się w Polsce i wielu innych krajach, ze względu na zbyt małą efektywność i długi czas oczekiwania na zwrot inwestycji.

Instalacje fotowoltaiczne osiągają coraz większą popularność ze względu na skuteczność. Wśród konsumentów rośnie świadomość konieczności uzyskiwania energii z odnawialnych źródeł. Świadczy o tym chociażby coraz więcej inwestycji w fotowoltaikę dokonywanych przez największe podmioty gospodarcze na świecie, takie jak producenci energii, inwestycyjne grupy kapitałowe, banki i rządy państw.

Dlatego z kilku względów warto rozważyć ogrzewanie domu pompą ciepła powietrze-powietrze, która zasilana jest prądem. Jej wydajność jest jednak ok. 4.5 raza większa niż w przypadku klasycznego pieca elektrycznego. Pompa ciepła wykorzystuje tę samą technologię, co lodówka, lecz zewnętrzem lodówki jest nasz dom, a wnętrzem – zimniejsze powietrze poza nim. Najnowsze pompy ciepła służą również do chłodzenia latem, co może zastąpić klimatyzację.

Rozwiązanie fotowoltaika + pompa ciepła zyskuje coraz większe grono zwolenników. Jest także najchętniej wybieranym rozwiązaniem wśród inwestorów budujących dom, który nie posiada przyłącza gazowego. Przy obecnych cenach prądu, gazu i instalacji z tym związanych, jedynym godnym konkurentem dla pompy ciepła pozostaje ogrzewanie gazem.

Firma EnKam Wrocław również proponuje instalacje pomp ciepła, które dobieramy wraz z fotowoltaiką w taki sposób, aby nie narażać Klienta na zbędne koszty związane z niedoszacowaniem jednej lub obu instalacji.

Enkam Kamil Strumiński
ul. Bolesława Krzywoustego 82-86,
51-166 Wrocław
501 602 037
biuro@enkam.pl