501 602 037 biuro@enkam.pl

Klimatyzacja – Enkam Wrocław

Montaż klimatyzacji z Enkam

W celu zrozumienia zasady działania klimatyzacja w domu, należy najpierw poznać podstawowe elementy odpowiadające za chłodzenie, bez których cały proces nie byłby w stanie funkcjonować.

Klimatyzator składa się ze sprężarki i elementu rozprężonego. Ponadto posiada parownik i skraplacz (dwa wymienniki ciepła) oraz wentylatory odpowiedzialne za przepływ powietrza.

Ostatnim, ale niemniej ważnym elementem układu jest czynnik roboczy, który w postaci pary suchej przegrzanej krąży w instalacji. Obecnie używa się różnych rodzajów czynników chłodniczych. 

W pierwszej kolejności czynnik roboczy jest zasysany przez sprężarkę. Tak, jak sama nazwa wskazuje sprężarka – spręża gaz, a następnie przekazuje go do skraplacza – tam czynnik chłodniczy ulega kondensacji i w stanie ciekłym przepływa do zbiornika, a następnie do elementu rozprężonego. Ten z kolei rozpręża mieszaninę, która dopływa do parownika, gdzie miejsce ma jej odparowanie do postaci pary suchej. Kiedy powietrze przelatuje przez parownik oddaje ciepło, dzięki czemu wydostając się z klimatyzatora, jest ono chłodniejsze. Przepływ powietrza przez układy skraplacza i parownika jest możliwy dzięki wentylatorom.

W skrócie, działanie klimatyzacji to  nieprzerwane skraplanie i odparowywanie czynnika chłodzącego, podczas których powietrze o obniżonej temperaturze – transportowane przez wiatraki – ochładza pomieszczenie z klimatyzatorem.

Na rynku klimatyzatorów możemy spotkać modele zarówno przenośne jak i stacjonarne. Niemniej jednak najpopularniejszym rozwiązaniem jest urządzenie typu split, składające się z jednostki wewnętrznej, która znajduje się w pomieszczeniu oraz zewnętrznej, montowanej na zewnątrz budynku, zawierającej sprężarkę, skraplacz i zawór rozprężny. Jednostki montowane wewnątrz lokalu są wykonywane w rozmaitych wariantach. Spotykamy wersje ścienne, sufitowe, kasetonowe, kanałowe oraz stojące. Do klimatyzowania więcej niż jednego pomieszczenia można wybrać wygodny i praktyczny system multisplit, w którym jedna jednostka zewnętrzna obsługuje kilka jednostek wewnętrznych.

Jak wygląda współpraca?

Wypracowaliśmy skuteczny schemat współpracy, który pozwala uniknąć nieporozumień i zapewnia Klientom satysfakcję z realizacji zleconych usług.

W ciągu czterech dni roboczych od kontaktu umawiamy się na spotkanie z Klientem.

Ustalamy przebieg współpracy, omawiamy dostępne rozwiązania i producentów, których polecamy.

Dobieramy elementy instalacji do warunków obiektu.

Jeśli Klient wyrazi takie życzenie, szukamy finansowania wybranych produktów.

Podpisujemy umowę, która obejmuje ustalenie terminu oraz zapewnia gwarancję na instalację.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, zapraszamy do kontaktu!

Wybierz formę kontaktu, która Ci odpowiada - email, telefon lub formularz kontaktowy. Powiedz nam, czego szukasz a my z chęcią znajdziemy rozwiązanie spełniające Twoje wymagania.
Wyślij wiadomośćZadzwoń teraz

Enkam Kamil Strumiński
ul. Bolesława Krzywoustego 82-86,
51-166 Wrocław
501 602 037
biuro@enkam.pl